بایدها و نبایدهای بعد از ایمپلنت دندان

بایدها و نبایدهای بعد از جراحی ایمپلنت دندان ها:

دندان یکی از مهم ترین اعضای بدن محسوب می شود اما بیشتر افراد مراقبت از آن را نادیده می گیرند و به سلامت دندان هایشان توجهی نمی کنند. همین امر باعث می شود چنین افرادی در آینده دچار مشکلاتی همچون پوسیدگی دندان ها شوند و چاره ای جز کشیدن آن ها نداشته باشند.
بعد از کشیدن دندان مشکلات متعددی برای فرد ایجاد می شود. با اینحال برای برطرف کردن این مشکلات گزینه های ترمیمی متعددی وجود دارد. یکی از این گزینه های ترمیم و زیبایی، استفاده از جراحی ایمپلنت دندان است. در این مقاله سعی می کنیم بایدها و نبایدهای بعد از جراحی ایمپلنت را با هم مرور کنیم.

بایدهای بعد از جراحی ایمپلنت دندان:

شبی که جراحی ایمپلنت انجام شده باید دندان هایتان را مسواک بزنید. مسواک را به آرامی اطراف بخیه ببرید. ممکن است کمی خونریزی داشته باشید. دهان خود را با آب گرم و نمک شستشو دهید.
مطمئن شوید روزی دو الی سه بار دهان خود را با این محلول می شویید. ممکن است در روزهای اول نتوانید خود را با چنین شرایطی عادت دهید اما زیاد سخت نگیرید. تمرین کردن مادر همه مهارت هاست. پس این فرایند را هم تمرین کنید. برنامه تغذیه ای ویژه ای برای بعد از جراحی ایمپلنت داشته باشید. مجبور نیستید از غذاهای بلِند شده یا مایع بعد از این جراحی استفاده کنید اما وجود پروتئین و غذاهای مقوی برای سلامت دندان ها ضروری است.

نبایدهای بعد از جراحی ایمپلنت:

در موارد ایده آل بیشتر بیماران در عرض چند روز می توانند به برنامه های روتین قبلی خود باز گردند. اما هر فرایند جراحی برای بهبودش به زمان نیاز دارد. در خوردن همه غذاها عجله نکنید. اگر قبلا سیگاری بودید یا قلیان می کشیدید باید چند روزی این عادت را ترک کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید به سلامت دندان هایتان توجه کنید. بیش از حد دندان ها را مسواک نزنید. اینکار هم مثل مسواک نزدن عوارض جانبی خاص خود را خواهد داشت. بعد از انجام جراحی ایمپلنت از پزشک خود در مورد نکاتی که باید رعایت کنید سوال بپرسید.

سایر مقالات ایمپلنت دندان