درمان های ارتودنسی چقدر طول می کشد؟

درمان ارتودنسی سالانه به میلیون ها نفر از افراد سرتاسر جهان کمک می کند به نتایج دلخواهشان دست پیدا کنند. زمانی که فردی تصمیم به اجرای این فرآیند درمانی می گیرد اولین سوالی که به ذهنش خطور می کند این است. درمان ارتودنسی چقدر طول می کشد؟ چگونه می توان این مدت زمان را پیش بینی کرد؟ در این مقاله سعی می کنیم به همین موضوع بپردازیم.


درمان ارتودنسی چگونه کار می کند؟


در فرآیند ارتودنسی فشار آرام اما ثابتی بر روی دندان ها وارد می شود تا بتواند آن ها را به موقعیت درستشان که مدنظر دندانپزشک است هدایت نماید. در فرآیندهای ارتودنسی تمرکز پزشک بیشتر بر روی صاف کردن دندان ها خواهد بود تا بتواند لبخند زیبایی به فرد هدیه بدهد و باعث همتراز شدن فک و سایر عناصر صورت گردد. در این شرایط فرد می تواند به راحتی غذایی را بجود، ببلعد و صحبت کند.
دندانپزشکان معمولا درمان های ارتودنسی را به نوجوانان بالای 12 سال پیشنهاد می کنند . با اینحال بزرگسالان و کودکان هم می توانند از چنین فرایندی نفع ببرند.


درمان های ارتودنسی چقدر طول می کشد؟


همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم طول فرایند درمان به کمک ارتودنسی یکی از سوالات مهمی است که بیماران از دندانپزشک خود می پرسند. این بازه زمانی از فردی به فرد دیگر متغیر خواهد بود. با اینکه برخی از مشکلات برای بهبود به زمان کمتری نسبت به مشکلات دیگر نیاز دارند اما متوسط زمان درمان های ارتودنسی 2 سال است. با اینحال دندانپزشکان می توانند مشکلات متوسط را در کمتر از شش ماه درمان کنند. اما شرایط پیچیده تر به سه یا چند سال زمان نیاز خواهند داشت. دندانپزشک بهترین منبع برای پرسیدن این سوال و دریافت اطلاعات بیشتر درباره ارتودنسی است. اگر سوالی داشتید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

مشاهده سایر مقالات مرتبط با ارتودنسی