مزایای ارتودنسی دندان ها چیست ؟

مزایای ارتودنسی دندان ها چیست؟

زمانی که به ارتودنسی دندان ها فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند چیست؟ اگر ارتودنسی کرده باشید  ممکن است به خاطر داشته باشید که نمی توانستید برخی از غذاهای محبوب همچون شکلات های سفت را میل کنید یا ممکن است به خاطر داشته باشید که دندانپزشکتان شما را به استفاده از باندهای پلاستیکی ترغیب می کرد. با اینحال یکی از موارد مهمی که به هنگام صحبت از ارتودنسی به ذهن خطور می کند بهبود خنده های فرد است. با اینکه ارتودنسی دندان ها نقش کلیدی در بهبود لبخندهای فرد دارد اما استفاده از آن مزایای دیگری هم به همراه خواهد داشت.

سلامت دهان و دندان:

اگر ارتودنسی به درستی انجام شود چیزی بیشتر از یک فرایند زیبایی خواهد بود. این گزینه به همتراز شدن دندان ها و بهداشت کلی دهان و دندان هم کمک می کند. اگر دندان ها به درستی همتراز نشده باشند تمیز کردن و مراقبت نمودن از آن ها هم دشوار خواهد بود. همین امر باعث پوسیدگی دندان ها می شود و فشار زیادی بر روی لثه ها و استخوان های دندان وارد می نماید.

همترازی نادرست دندان ها می تواند به مشکلات  و دردهای فکی هم منجر شود و دردهای مزمن در سر، درد در صورت یا درد در عضلات گردن را ایجاد نماید. با اینکه ارتودنسی اعتماد به نفس بیماران را بالاتر می برد و لبخند زیبایی برایشان به ارمغان می آورد اما  می تواند درمان برخی از مشکلات دهان و دندان هم باشد و باعث بهبود سلامت آن ها شود.

ارتودنسی دندان

درمان ارتودنسی برای بزرگسالان:

ارتودنسی تنها برای کودکان نیست. بزرگسالان نیز می توانند از این گزینه درمانی استفاده کنند.

کاهش بیماری های دهان و دندان:

 زمانی که دندان هایتان صاف می شود شکاف های عمیقی که میزبان باکتری های مضری هستند نیز از بین می روند. بدون درمان های ارتودنسی این موقعیت های پنهان باعث تجمع غذا در آن می شوند. این تجمعات بعدا به پلاک، خوردگی دندان ها و سایر مشکلات و بیماری های دندان می انجامند.

 همتراز کردن و صاف نمودن دندان ها به کلِ دهانتان اجازه می دهد به درستی کنار هم قرار گیرند و این شکاف ها که به دندان اسیب می رسند را کمتر می کند. بیماری های لثه که با بوی بد دهان، لثه های متورم  و خونریزی کننده مشخص می شوند اگر درمان نشده رها شوند می توانند مشکلات زیادی برای سلامتی فرد ایجاد کنند. پیشگیری از بیماری های لثه به کمک درمان های ارتودنسی سلامت شما را تضمین می کند.