بهداشت دهان و دندان کودکان زمان ارتودنسی

بهداشت دهان و دندان کودکان زمان ارتودنسی، بسیار مهم است و نیاز به حوصله و اختصاص زمان کافی دارد. برای اینکه فرزندان شما در آینده لبخند زیبایی داشته باشند، مهم است که دندان های خود را تمیز نگه دارند. برای مراقبت از دهان و دندان، باید عادت های خوبی برای مسواک زدن ایجاد کنید. اگر کودک شما برای مدت طولانی براکت داشته باشد، می توانید با رعایت روال های زیر از بروز هر گونه مشکل و ایجاد حفره های دندان زیر براکت ها و تغییر رنگ در اطراف محل اتصال براکت به دندان، جلوگیری کنید:

شستشو و مسواک زدن

سه تا چهار بار در روز، از فرزندان خود بخواهید دهان خود را با آب شستشو دهند تا مواد سمی را از لا به لای سیم ها خارج شوند، سپس کاملا مسواک بزنند. می توانید تکنیک های صحیح مسواک زدن را نیز در این مورد، سرچ کنید. اما مهم است که به طور مرتب مسواک بزنید زیرا مواد غذایی به راحتی داخل و پشت براکت ها قرار می گیرند و باغث ایجاد پوسیدگی ها بالقوه می شوند. هر شب قبل از خواب دندان های کودک را با خمیردندان حاوی فلوراید، بشویید تا به سالم ماندن دندان ها کمک کند.

استفاده از نخ دندان

یک بار در روز به فرزندان خود کمک کنید تا از نخ دندان استفاده کنند. استفاده از نخ دندان هنگامی که براکت دارید، مشکل است اما گزینه های زیادی در داروخانه ها وجود دارد که به سالم ماندن لثه ها کمک می کند. نخ دندان مواد زائد غذایی و پلاک را خارج می کند.

مراقبت های عمومی

هر شش ماه یکبار کودک خود را برای تمیز کردن دندان و معاینه، پیش دکتر متخصص ببرید. دندانپزشک می تواند مناطقی را که نیاز به توجه بیشتری دارند، به شما نشان دهد و در سالم نگه داشتن آن به شما کمک کند. اغلب دندان پزشکان ابزارهایی دارند که برای سالم نگه داشتن دندان های فرزندان شما، مفید است.
بهداشت دندانپزشکی خوب خانگی
شما می توانید به کودک خود کمک کنید که روش های خانگی برای بهداشت دهان دندان خود، رعایت کند. در مدرسه و مسافرت نیز باید ابزارهای لازم به همراه کودک باشد. مسواک های مسافرتی باید همراه کودک باشد که زمانی که در مدرسه حضور دارد هم بتواند پس از خوردن وعده ی غذایی دندان های خود را تمیز کند. هنگام مسافرت هم زمانی را به مسواک زدن اختصاص دهید.