کشیدن دندان و خظر ابتلا به بیماری های قلبی

از دست دادن دندان در میانسالی می تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد:

از دست دادن دندان در میانسالی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. این موضوع نتیجه گیری یکی از مطالعات اولیه ای است که توسط دانشگاه  New Orleans انجام شده است.  علاوه بر سایر مطالعاتی که ارتباط بین سلامت قلب و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تایید می کند این یافته ها هم نشان می دهد که از دست دادن دندان در میانسالی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش دهد. این اولین مطالعه ای نیست که ارتباط بین سلامت دندان و بیماری های قلبی عروقی را مورد بررسی قرار می دهد اما اولین تحقیقی است که بر روی از دست دادن دندان در میانسالی و اثرات آن بر روی سلامت قلب تمرکز می نماید.

 تعریف بیماری های قلبی عروقی:

بیماری قلبی عروقی به بیماری های مرتبط با قلب و رگ های خونی اطلاق می شود. این بیماری ها در برگیرنده مشکلات مرتبط با رگ های خونی است که مغز، عضلات قلب ، بازوها و پاها را پشتیبانی می کنند.  همچنین این بیماری ها می تواند در برگیرنده شرایط دیگری باشد که به قلب اسیب وارد می کنند و باعث مسدود شدن منبع تامین خون می شوند. بیماری های قلبی عروقی اصلی ترین دلیل مرگ و میر در سرتاسر جهان محسوب می شود.  خطر  ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را می توان با ترک سیگار، داشتن رژیم غذایی سالم، حفظ وزن در حالت طبیعی و نرمال و داشتن فعالیت فیزیکی مناسب کاهش داد.

ارتباط بین سلامت دهان و دندان با بیماری های قلبی و عروقی:

ایده ارتباط سلامت دهان و دندان با سلامت قلب چیز تازه ای نیست. این ایده و ریشه آن به 100 سال قبل بر می گردد.  تحقیقات موجود نشان می دهد سلامت ضعیف دهان و دندان از طریق عفونت و التهاب باعث بروز بیماری های قلبی می شود.  اخیرا دانشمندان به این نتیجه رسیدند که از دست دادن دندان در میانسالی باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود. آن ها برای مطالعه خود از زنان و مردان 45 الی 69 سال استفاده کردند.دانشمندان از یافته های موجود نتیجه گرفتند که در میان  میانسالان، افرادی که دندان خود را از دست داده اند بیشتر از سایرین به بیماری های قلبی عروقی مبتلا می شوند. این موضوع نشان دهنده سلامت دندان و اهمیت آن است.