درمان دندان درد در خانه

دندان درد یکی از مشکلاتی است که می تواند باعث ناراحتی فرد شود و او را از فعالیت های روزمره اش باز دارد. کرم خوردگی دندان ها، عفونت، شکستن دندان یا مشکلات لثه باعث بروز چنین دردی می شود. اگر درد دندان بیشتر از یک الی دو روز طول کشید بهتر است با دندانپزشک مشورت کنید اما برای تسکین درد آن روش های خانگی هم وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

کمپرس سرد یا بسته یخ:

کمپرس سرد یا بسته یخ می تواند به تسکین درد دندان کمک کند به خصوص اگر درد آن به خطر متورم شدن لثه ها یا اسیب به آن باشد. شما می توانید کیسه ای از یخ را بر روی قسمت بیرونی دهان و بالای دندانی که درد دارد بگذارید. یخ را داخل دهان نبرید. اعمال یخ سرد باعث انقباض رگ های خونی می شود و جریان خون به ناحیه مدنظر را کمتر می نماید. همین امر باعث بی حس شدن دندان می گردد.

دهانشویه آب و نمک:

شستن دهان با آب گرم و نمک به پاک شدن باقی مانده مواد غذایی در حفرات دندان کمک می کند. اینکار باعث کاهش تورم، تسریع فرایند درمان و تسکین گلودرد هم می گردد.برای تهیه این محلول می توانید یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و حل کنید. حالا دهانتان را به مدت 30 ثانیه با محلول تهیه شده بشویید و آن را دور بریزید.
استفاده از سیر:
سیر قرن هاست که برای مقاصد پزشکی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در برگیرنده ترکیبی به نام آلیسین است که خاصیت انتی باکتریایی بسیار قدرتمندی دارد. ابتدا یک حبه سیر تازه بردارید، پوست بکنید و له کنید. سپس آن را با کمی نمک ترکیب نمایید و روی دندان مدنظر بگذارید.