شش روش ساده برای بهبود پوسیدگی دندان به صورت طبیعی

وقتی متوجه می شوید در دندان هایتان حفره یا درد دارید ، اولین کاری که می کنید این است که با دندانپزشک خود قرار ملاقات بگذارید زیرا فکر می کنید که پر کننده ها تنها راه برای رفع حفره ها هستند. با این حال ، چیزی که اکثر مردم قادر به درک آن نیستند این است که پوسیدگی دندان و حفره ها قابل برگشت هستند و پر کردن تنها گزینه موجود نیست.

رژیم غذایی

میزان قند دریافتی خود را کاهش دهید. تغییر در رژیم غذایی می تواند در واقع پوسیدگی دندان را معکوس کند. تنظیمات آسان را می توان بلافاصله در رژیم غذایی خود انجام داد.
مصرف غذاهای غنی از کلسیم (به عنوان مثال کلم پیچ ، کلش ، کلم بروکلی و لبنیات) که می تواند به تقویت استخوان ها و دندان های شما کمک کند.
از نوشیدن پاپ ، آب میوه و نوشیدنی های دارای کربناسیون زیاد خودداری کنید زیرا قندها باعث پلاک بیش از حد و تجمع تارتار می شوند که ممکن است باعث ایجاد حفره شود.
غذاهایی که به ترشح بزاق کمک می کنند شامل موز، جوانه بروکسل و نخود فرنگی هستند. ویتامین هایی که باید مصرف کنید شامل ویتامین B ، D ، منیزیم و آهن است. اگر علاقه ای به استفاده از مکمل ها ندارید ، از غذاهای سبوس دار و غذاهای دریایی استفاده کنید (به عنوان مثال ماهی قزل آلا ، کنسرو ماهی تن و ساردین همه منابع عالی ویتامین D هستند).
غذاهایی را با پروبیوتیک های طبیعی بخورید. از آنجا که باکتری های بد مرتبط با عفونت به دنبال مکان هایی برای پنهان شدن در مناطق کوچک بین دندان ها هستند ، مصرف پروبیوتیک ها به جبران pH اسیدی کمک می کند. غذاهای غنی از پروبیوتیک شامل کومبوچا ، کفیر و غذاهای تخمیر شده مانند کیمچی و کلم ترش است. این غذاها باعث تولید باکتری های سالم در دهان مورد نیاز برای جلوگیری از تجمع پلاک و پوسیدگی دندان می شوند.
از مقادیر pH موجود در غذاها / نوشیدنی های مصرفی خود آگاه باشید. عدم تعادل سطح PH می تواند محیطی برای رشد باکتری ها ایجاد کند. نوشیدنی هایی مانند قهوه عدم تعادل pH را ایجاد می کنند (مانند برخی مرکبات و قندها) ، و به عنوان محیطی مناسب برای پناه دادن به باکتری های دهانی عفونی عمل می کنند. اگر شما یک قهوه خور روزانه هستید و از پوسیدگی دندان رنج می برید ، یک گزینه عالی برای قهوه چای سبز است زیرا حاوی پلی فنول (معروف به کاتچین) است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند و دارای چندین خاصیت ضد التهابی است که مانع رشد باکتری های مضر و سلامت دهان و دندان را بهبود می بخشد.

بهبود عادت ها

دندان های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنید تا اطمینان حاصل کنید که به تمام سطوح ، شکاف ها ، جیب ها و گوشه ها می رسید.
حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید. این کمک می کند هرگونه غذای باقیمانده از زیر لثه ها برداشته شود و از تشکیل باکتری جلوگیری می کند.
از دهان شویه استفاده کنید این خاصیت ضد باکتری دارد و به شما کمک می کند از شر باکتری های موجود در دهان خلاص شوید.
ویتامین ها و مکمل ها را به رژیم خود اضافه کنید. مواد مغذی میکرو برای سلامت استخوان ضروری است و برای جلوگیری یا معکوس کردن حفره ها ، التهاب را تحت کنترل دارد. ویتامین های خاصی به تولید بزاق کمک می کند که از ممانعت از باکتری بر روی دندان های شما جلوگیری می کند و ویتامین های خاص باعث استحکام دندان ها می شوند.

از روغن های گیاهی مثل روغن نارگیل برای قابلیت مرطوب کنندگی و ضد عفونی کنندگی استفاده کنید. برای کاهش تجمع پلاک روغن را برای حدود 10-20 دقیقه در دهان بچرخانید. مهم است که روغن را قورت ندهید و بعد از آن مسواک بزنید. نشان داده شده است که کشیدن روغن باعث کاهش پلاک و التهاب لثه در مدت زمان یک ماه می شود.

مشاهده سایر مقالات دندانپزشکی دکتر کیخا