آیا شکلات دارک برای دندان های شما مناسب است؟

اگر به شکلات علاقه دارید و از طرفی نگران آسیب رسیدن به دندان ها هستید، بهتر است شکلات دارک استفاده کنید.
در حالی که شیر شکلات حاوی ترکیبی از شکر و شیر است که می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود، مطالعات نشان داده اند که مواد موجود در شکلات دارک می تواند برای سلامت دهان و دندان شما مفید باشند. فقط به یاد داشته باشید که آن را با اعتدال بخورید.
نکته اصلی این بحث این است که وقتی صحبت از شکلات می شود ، شکلات "واقعی" بهتر است. به عبارت دیگر، شکلات دارک که 70٪ کاکائو است برای سلامتی دهان و دندان در طولانی مدت بسیار بهتر از شیر شکلات است که حاوی شکر و شیر بیشتری برای شیرین کردن آن است.
بهترین انتخاب شکلات دارک "واقعی" با کمتر از 6-8 گرم شکر در هر وعده است که در صورت امکان ارگانیک نیز باشد. شکلات خام حتی انتخاب بهتری نیز دارد زیرا کمتر فرآوری می شود و بیشتر آنتی اکسیدان ها دست نخورده باقی می مانند. توجه داشته باشید که شکلات یک غذای سرشار از کالری است، بنابراین کالری مصرفی خود را بر این اساس اصلاح کنید.

فواید شکلات دارک

شکلات "واقعی" منبع خوبی از پلی فنولها، مواد شیمیایی طبیعی است که می تواند باکتریهای دهان را محدود کند. آنها همچنین قادر به خنثی کردن میکروارگانیسم هایی هستند که باعث بوی بد دهان می شوند و از تبدیل برخی باکتری ها قند و نشاسته ها به اسید جلوگیری می کنند، باکتری هایی که می توانند باعث خراب شدن دندان های شما شوند را کنترل می کنند.
شکلات دارک همچنین حاوی یک ترکیب فلاونوئید به نام اپیکاتچین است. فلاونوئیدها ، گروهی از آنتی اکسیدان های گیاهی هستند که پوسیدگی دندان را کند می کند.
تانن ها ترکیبات گیاهی هستند که طعم کمی تلخ و رنگ تیره شکلات دارک را به آن می دهند. نشان داده شده است که آنها مانع از چسبیدن باکتری به دندان می شوند زیرا مولکول های آنها قبل از تشکیل زمان پلاک به باکتری ها متصل می شوند. با این حال ، در همان زمان ، آن تانن ها می توانند دندان های شما را لکه دار کنند. اگر از نوارهای سفید کننده استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که آنها می توانند مینای دندان شما را تضعیف کنند، بنابراین خوردن چیزی با مقدار زیادی تانن موجود در آن، مانند شکلات دارک، می تواند تلاشهای شما را تضعیف کند!
آنتی اکسیدان ها گروهی از مولکول ها هستند که بدن شما را در سطح سلولی سالم نگه می دارند. در حقیقت، شکلات دارک می تواند حداکثر چهار برابر سطح موجود در چای سبز باشد. مقادیر زیادی آنتی اکسیدان در بزاق برای مقابله با بیماری پریودنتال نشان داده شده است.
نتیجه اینکه اگر می خواهید شکلات بخورید، بهتر است که از شکلات تلخ استفاده کنید. مانند هر نوع غذای شیرین باید آن را با اعتدال مصرف کرد: حدود یک اونس (150 کالری) در روز و البته به خاطر داشته باشید که حداقل دو بار در روز از مسواک استفاده کنید!

مشاهده سایر مقالات دندانپزشکی دکتر کیخا