راه های تسکین درد دندان های عقل

مردم اغلب تصمیم می گیرند که دندان های عقل خود را از بکشند، زیرا دندان های عقل می توانند باعث درد لثه شوند. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که قبل از کشیدن دندان عقل چگونه می توان درد آن را تکسین داد؟
دندان های عقل آخرین دندان هایی هستند که لثه ها را شکاف می دهند. آنها پشت دهان فرد رشد می کنند. در کل چهار دندان عقل وجود دارد که یکی از آنها در دورترین گوشه های لثه های بالا و پایین وجود دارد.
درد دندان عقل ممکن است به تنهایی برطرف شود، اما در برخی موارد به چند روش خانگی یا درمان در بیمارستان یا جراحی دندان نیاز خواهد داشت.
در این مقاله گزینه هایی درمانهای خانگی برای تسکین درد و همچنین دلایل آن ارائه شده است.

1. ژل بی حسی

یک ژل بی حسی دندان ممکن است به کاهش احساس درد لثه کمک کند. این ژل ها که حاوی ماده فعال بنزوکائین بوده، در داروخانه ها در دسترس هستند و
بیشتر ژل های دندانی می توانند در طول روز به طور مستقیم روی لثه های آسیب دیده اعمال شوند. با این حال، برای شخص مهم است که دستورالعمل های موجود در محصول را دنبال کند. همچنین، ممکن است به بنزوکائین حساسیت داشته باشید.

2. ایبوپروفن

ایبوپروفن یک داروی بدون نسخه برای کاهش درد است که به کاهش التهاب کمک می کند.
مصرف دوز توصیه شده روی بسته ممکن است به رفع ناراحتی کمک کند. همچنین می تواند التهاب لثه های مرتبط با رشد دندان عقل را کاهش دهد.
ایبوپروفن یا سایر NSAID ها (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) ممکن است تا زمانی که فرد نتواند برای معالجه به دندانپزشک مراجعه کند، برای درمان درد موثر باشد.

3. بسته یخ

استفاده از بسته یخی روی فک می تواند به کاهش التهاب کمک کند که به نوبه خود باعث تسکین درد می شود. استفاده از یخ نیز می تواند اثر بی حسی داشته باشد.
فرد می تواند تا مدت 15 دقیقه یک بسته یخی را با یک حوله چای در اطراف آن در برابر فک خود نگه دارد. سپس بسته یخ را 15 دقیقه پایین آورد و سپس دوباره روی دندان گذاشت.

4- آبکشی نمک

شستشوی دهان با آب نمک چندین بار در روز ممکن است به کاهش علائمی مانند درد کمک کند.
آب نمک دارای خاصیت ضد عفونی کننده طبیعی است. یک مطالعه در سال 2010 نشان می دهد که شستشوی دهان با آب نمک می تواند به کاهش باکتری ها کمک کند.
بعضی اوقات ، ایجاد باکتری در لثه های شکسته در اطراف دندان عقل می تواند دلیل درد باشد. به همین ترتیب شستشو با آب نمک ممکن است به درمان عفونت کمک کرده و ناراحتی را کاهش دهد.

برای آبکشی آب نمک ، فرد می تواند چند قاشق غذاخوری نمک را در یک لیوان آب تازه آب جوش حل کند. هنگامی که آب کمی خنک شد ، می تواند برای چند دقیقه در اطراف دهان چرخانده، سپس آن را خارج کرد.
ممکن است لازم باشد روزی دو یا سه بار آب دهان خود را با آب نمک بشویید تا زمانی که درد شروع به کاهش کند.

5- میخک

تحقیقات در مورد اثربخشی میخک برای تسکین درد دندان مثبت است. یک مطالعه در سال 2006 نشان می دهد که میخک ها موضعی به دلیل اثر بی حسی آنها، به عنوان یک مسکن درد می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
برای امتحان کردن این روش درمانی خانگی ، می توان از روغن میخک استفاده کرد. اگر می خواهید از گل میخک استفاده کنید به روش زیر عمل کنید:
میخک را روی دندان عقل و درد قرار دهید
با بستن فک آنها را در جای خود نگه دارید ، اما نجوید
میخک را آنجا بگذارید تا درد کاهش یابد و سپس آن را تف کنید

برای امتحان کردن این درمان با استفاده از روغن میخک ، به روش زیر عمل کنید:

چند قطره روغن میخک را به پنبه آغشته کنید
پنبه را روی دندان خرد قرار دهید
پنبه را در جای خود نگه دارید تا درد کاهش یابد و سپس آن را بردارید.

6. پیاز

یک مطالعه در سال 2007 نشان میدهد که پیاز دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. این مزایای پیاز بدان معنی است که آنها می توانند به کاهش تورم و مقابله با عفونت های باکتریایی کمک کنند.
برای استفاده از پیاز به عنوان داروی خانگی، به روش زیر عمل کنید:
یک تکه پیاز را بردارید
پیاز را در کنار دندان خود قرار دهید
برای چند دقیقه جویدن را ادامه دهید تا درد کاهش یابد و سپس پیاز را بیرون بیاورید
این فرایند باعث می شود آب از پیاز به داخل لثه برود تا بتواند التهاب و باکتری ها را کاهش دهد.

7. کیسه های چای

کیسه های چای فقط هنگام خنک شدن باید در دهان قرار بگیرند.
یک مطالعه سال 2016 نشان می دهد که تانن های موجود در کیسه های چای دارای خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی هستند. این بدان معنی است که کیسه های چای ممکن است به کاهش تورم و مبارزه با عفونت های باکتریایی کمک کند.
برای استفاده از کیسه های چای به عنوان داروی خانگی ، فرد باید یک لیوان چای درست کند و فنجان را با کیسه چای مانده در آن در یخچال قرار دهید. پس از سرد شدن چای ، می توان کیسه چای را بیرون آورد و داخل دهان قرار داد.

مشاهده سایر مقالات دندانپزشکی دکتر کیخا