3 مورد از بهترین جایگزین های براکت های سنتی برای بزرگسالان

بعضی از افراد در نوجوانی در مورد نیاز خود به ارتودنسی توجهی ندارند و اغلب این افراد در بزرگسالی به دنبال بهترین موارد جایگزین به جای براکت هستند. بزرگسالان معمولا علاقه به داشتن براکت های سنتی ندارند چرا که ظاهر آن ها را نا زیبا می کند. خبر خوب این است که گزینه های زیادی برای براکت ها در بزرگسالان وجود دارد.

1. ارتودنسی نامرئی(Invisalign)

ارتودنسی نامرئی یا Invisalign یکی از انواع ارتودنسی و در واقع یکی از جدیدترین روش هاست. در این روش با استفاده از پلاک های شفاف یا الاینر ها دندان ها مرتب می شوند. با توجه به این که Invisalign کاملا نامرئی است، کسی متوجه حضور پلاک ها در دهان بیمار نمی شود. Invisalign باید به مدت 20-22 ساعت در روز روی دندان باقی بماند و هر دو هفته یکبار جایگزین شود و قالب جدیدتری گذاشته شود تا اصلاح دندان به خوبی شکل گیرد.

2. ارتودنسی پشت دندانی یا اینکاگنتیو

ارتودنسی پشت دندانی یا اینکاگنتیو یکی از انواع مختلف براکت های ارتودنسی هستند که برای بزرگسالان پیشنهاد می شود. این براکت ها پشت دندان های شما به گونه ای قرار می گیرند که هیچ کس متوجه آن نمی شود. این روش یکی از بهترین روش هاست. ارتودنسی پشت دندانی یک روش محبوب در بین افرادی است که به دنبال اصلاح بهتر دندان ها و در عین حال نگران دیده شدن براکت ها در قسمت جلویی دندان ها هستند.

3.ارتودنسی دیمون

سیستم دیمون می تواند یک روش عالی برای بزرگسالانی باشد که می خواهند لبخند بهتری داشته باشند و به دنبال گزینه ی بهتری نسبت به نمونه های فلزی سنتی هستند. اما کاندید ایده آلی برای ارتودنسی نامرئی نیستند. براکت های دیمون شبیه به روش سنتی به نظر می رسد ولی در آن ها از براکت های شفاف و سیم های قوسی استفاده می شود. در واقع سیم های دیمون مخصوص هستند و بنابراین نیروهای بسیار ملایم و مطلوبتری وارد می کنند. براکت ها در این روش "در" دارند و نیازی به کش های الاستیک برای سفت شدن آن وجود ندارد، بلکه با باز و بسته کردن درِ براکت، سیم ها سفت می شوند. وجود براکت ها با در، باعث می شود که اصطکاک کم شود و راندمان بالاتر رود، البته به شرط اینکه ارتودنتیست طراحی درستی انجام دهد و بیمار هم با رعایت بهداشت به پایین ماندن اصطکاک کمک کند. این روش نسبت به روش ارتودنسی نامرئی روش سریع تر اصلاحی است و نتایج بهتری حاصل می شود.
همانطور که متوجه شدید، زیبا سازی لبخند شما در بزرگسالی، آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. مهم نیست که چه نگرانی هایی دارید، این روزها سیستم هایی طراحی شده است که می توانید با استفاده از آن ها، لبخند زیبایی با روش هایی که زیبایی چهره را دچار اشکال نمی کنند، انجام دهید.