روش های غلط خانگی برای سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یکی از آسان ترین روش برای زیبا و شاداب کردن چهره است. این روزها همه به دنبال روش هایی برای سفید کردن دندان ها هستند. در این بین برخی ممکن است روش های خانگی را که نسل به نسل از گذشته منتقل شده است را امتحان کنند.
با اختراع خمیر دندان تجاری بین سال های 1800 تا 1850، سلامت دندان ها شکل جدی تری به خود گرفت. در دهه ی 1960، نیز با اختراع خمیردندان حاوی فلوراید نیز روش چشمگیری برای سفید کردن دندان ها به وجود آمد.
این روز ها سفید کننده های دندان به صورت پیش رفته تری در دسترس هستند و همچنین روش های زیادی نیز توسط دندان پزشکان ارائه می شود.
در این میان روش های مدرن موجود روش های خانگی نیز وجود دارد که معمولا افراد از آن استفاده می کنند ولی باید به یاد داشته باشید که برخی از این روش ها نتیجه ی عکس داشته و آسیب زننده خواهند بود.

استفاده از آب لیمو

برخی از افراد برای سفید کردن دندان ها با آب لیمو آن ها را می شویند. اما آب لیمو در واقع حاوی اسید سیتریک است و می تواند به دندان ها آُسیب برساند. اسید سیتریک باعث از بین رفتن کلسیم شده و رنگ دندان را تغییر می دهد. از بین رفتن کلسیم غیر قابل تعویض است.
لیمو ها PH 2.3 دارند که بسیار کم است و هر چه PH پایین تر باشد، اسیدی تر می شود. اگر آب لیمو را مستقیما روی دندان های خود بگذارید، فورا شروع به آسیب می کند.
حتی گاهی ترکیب لیمو و جوش شیرین توصیه می شود که ایده ی بد دیگری است.

توت فرنگی

توت فرنگی نیز یکی دیگر از روش های خانگی است که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود. اما به خاطر داشته باشید که می تواند خطرناک باشد. توت فرنگی قدرت درخشندگی دندان ها را از اسید اسکوربیک و دیگر اسید هایی دارد که می تواند برای دندان ها مضر باشد. اگر از توت فرنگی استفاده کردید به سرعت دندان خود را با خمیردندان حاوی فلوراید مسواک بزنید و بعد نخ دندان استفاده کنید.

سیب

در حالی که سیب دارای ویژگی های سلامتی بسیاری برای بدن است، سفید کردن دندان ها در میان خاصیت های آن، جایی ندارد.
سیب به عنوان یک میان وعده بسیار خوب است، اما جایگزینی برای بهداشت دهان و دندان محسوب نمی شود.
هر گونه درخشندگی که سیب برای دندان ایجاد می کند، نتیجه ی اسید مالیکول طبیعی در یک اسیب است. کافی است تعداد زیادی سیب بخورید تا متوجه آسیب آن شوید.