مراقبت از دندان های کودکان

به طور قطع رفاه فرزندان بزرگترین نگرانی شماست. بهداشت دهان و دندان بخش مهمی از سلامت کلی آن ها محسوب می شود. مراقبت از دندان ها و لثه های کودک با شما شروع می شود، شما می توانید آن ها در مسیر درست برای یک عمر بهداشت مناسب دهان و دندان، قرار دهید.
بهداشت دهان و دندان نوزادان
نوزادان با تمام دندان های خود متولد می شوند. شما نمی توانید آن ها را ببینید زیرا در لثه پنهان هستند. دندان های کودک حدودا از 6 ماهگی به بعد شروع به شکاف لثه و نمایان شدن، می کند. مهم است که مراقبت های دهانی مناسب برای نوزادان را، حتی قبل از اینکه اولین دندان آن ها نمایان شود، در نظر بگیرید. از لثه های سالم، دندان های سالم خارج می شود.
پس از تغذیه لثه ها را با یک دستمال نرم، پاک کنید. این کمک می کند تا باکتری های که می تواند باعث پوسیدگی دندان شود را حذف کنید.
زمانی که خوراکی نوشیدنی کودک تمام شد، بطری را از دهان اون جدا کنید. نوعی پوسیدگی دندان وجود دارد که زمانی که نوزادان بطری شیر، آب و یا دیگر نوشیدنی های خوراکی را پس از اتمام در دهان خود نگه می دارند، اتفاق می افتد.
برنامه های مراقب از دندان نوزاد خود را قبل از اولین تولد و حتی قبل از مشاهده اولین دندان، آغاز کنید. می توانید برای این کار به متخصص اطفال مراجعه کنید.


بهداشت دهان و دندان برای کودکان

همانطور که بچه ها رشد می کنند، عادت های بهداشت دهانی آن ها نیز باید گسترده شود.
کودکان دندان های کودکی خود تا سن 3 سالگی کامل می کنند.این ها دندان های اولیه نامیده می شوند. حدود سن 6 سالکی دندان های کودک شروع به ریزش می کند. این زمانی است که دندان های بالغ شروع به رشد می کنند. بیشتر دندان های دائمی تا سن 13 سالگی رشد می کنند.
ایجاد بهترین روال بهداشت دهان و دندان برای کودکان
در اینجا چند نکته برای کمک به داشتن دندان های سالم و قوی بعد از 3 سالگی بررسی می شود:
1. مقدار خمیر دندان حاوی فلوراید را به اندازه ی نخود به کار ببرید و پس از مسواک زدن، اطمینان حاصل کنید که به طور کامل از روی دندان ها پاک شده است.
2. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما حداقل به مدت دو دقیقه دو مرتبه در روزمسواک می زند.
3. عادت خوب استفاده از نخ دندان را به آن ها آموزش دهید.
4. به کودکان در مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، کمک کنید و به آن ها یادآوری کنید که از دندان های عقب، غافل نشوند.
5. هر 6 ماه به دندانپزشک مراجعه نمایید.