با دندان های سفید و زیبا لبخند سالم تر و درخشان تری داشته باشیم

عادت های سالم همچون اجتناب از خوردن برخی غذاهای خاص، نوشیدن آب فراوان و خوردن برخی از غذاها می تواند به شما کمک کند لبخند شاداب تر و جذاب تری داشته باشید. اگر شما هم دوست دارید مثل سلبریتی ها لبخند درخشان تری داشته باشید باید با دندان هایتان به درستی رفتار کنید. هر روز سه باز مسواک بزنید، از نخ دندان کمک بگیرید و غذاهایی که دشمن دندان هایتان هستند را به کار نبرید. داشتن دندان های سالم با اتخاذ رویکرد سالم آغاز می شود. چیزی که شما بدان نیاز دارید ایجاد عادت های خوب است. دهان شما اولین نقطه ای است که مواد غذایی در آن قرار می گیرد. به همین خاطر هر چیزی که در داخل دهان قرار می گیرد نه تنها بر روی سلامت لثه ها و دندان، بلکه بر روی سلامت کلی بدن اثر می گذارد. این مواد شامل نوشیدنی هایی است که می خورید، تنقلاتی است که روزانه بی پروا میل می کنید و غذاهایی است که نوش جان می کنید. به همین خاطر بعد از ایجاد عادت های خوب همچون مسواک زدن و استفاده از نخ دندان باید عادت های روزانه دیگری هم داشته باشید.

از آسیب وارد شدن به مینای دندان جلوگیری کنید:

لایه محافظتی مینای دندان اولین خط دفاعی در برابر خوردگی ها و مشکلات دیگر است. به خاطر داشته باشید که برخی از نوشیدنی ها و مواد غذایی هستند که باعث از بین رفتن مینای دندان ها می شوند.
استفاده از نوشیدنی های پر شکر همچون نوشابه، خوردن شکلات های چسبنده، خوردن آب میوه های مصنوعی و شیرین شده و استفاده از میان وعده های شکردار می تواند خطر از بین رفتن مینای دندان را بیشتر کند.

از غذاهای غنی از مواد مغذی استفاده کنید:

دندان ها هم برای اینکه قوی، سفید و عاری از خوردگی باشند به مواد مغذی نیاز دارند. برای اینکه دندان های سالمی داشته باشید باید طیف وسیعی از مواد مغذی را مصرف نمایید. این موضوع شما را مطمئن می سازد که دندان هایتان مواد مغذی مورد نیاز همچون کلسیم و فسفر را دریافت می کنند.