چه زمانی باید درباره حساس شدن دندان هایتان با دندانپزشک صحبت کنید؟

اگر شما هم مثل خیلی از افرادِ دیگر دندان های حساسی داشته باشید باید با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید. خیلی از افراد به دلیلی، حساس شدن دندان ها را در برهه ای از زندگیشان تجربه می کنند. از هر هشت نفر، یک نفرشان با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنند. با اینحال خیلی از افراد چنین شرایطی را با دندانپزشک در میان نمی گذارند. اگر شما هم دندان های حساسی دارید که به هنگام غذا خوردن یا نوشیدن اذیت تان می کند باید به سراغ دندانپزشک بروید. بسته به علتی که باعث بروز چنین شرایطی شده است باید از خوردن محرک های موجود خودداری کنید تا نشانه هایتان تسکین یابد. اما حساسیت دندان می تواند نشانه یک مشکل زمینه ای حاد هم باشد. به همین خاطر مشورت با یک پزشک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. دندان ها با گذشت زمان در معرض مشکلات مختلفی قرار می گیرند. مینای دندان ممکن است ساییده شود، دندان ها ممکن است دچار مشکل گردند و شرایط مختلفی برایشان ایجاد شود. در کنار ملاقات های منظمی که با دندان پزشک دارید بهتر است در صورت حساس شدن دندان ها با او مشورت کنید. در چنین شرایطی مجبور نیستید منتظر جلسه بعدی بمانید. به عنوان مثال اگر دندان تان ترک خورده است احتمال دارد باکتری در داخل دندان رشد کند و همین امر به یک عفونت بزرگ تبدیل شود. در برخی از شرایط این ترک خوردگی بدتر می شود و مشکلات متعددی برایتان ایجاد می کند.
هرچقدر مدت زمان بیشتری منتظر بمانید مشکلتان بدتر می شود.متخصصان توصیه می کنند در صورت حساس شدن دندان و طول کشیدن این شرایط برای بیش از چند روز به دندان پزشک مراجعه کنید. پزشک برای اینکه علت حساسیت را متوجه شود، ممکن است سوالات مختلفی از شما بپرسد. به عنوان مثال:

• چند وقت این شرایط را دارید؟
• همه دندان هایتان حساس شده اند؟
• این حساسیت چقدر طول می کشد؟
بسته به پاسخی که ارائه می کنید دندانپزشک توصیه هایی را در اختیارتان قرار می دهد.

دندانپزشکی دکتر هاجر کیخا : در این مطب کلیه درمانهای دندانپزشکی اطفال ونوجوان از قبیل ترمیم دندانهای شیری ، دندانپزشکی ترمیمی دائمی ، عصب کشی دندانهای شیری ، عصب کشی دندانهای دائمی ، روکش دندانهای شیری ودائمی ، انواع فضا نگهدار ها ، فلوراید تراپی ، فیشور سیلنت ، انجام کلیه درمانهای ارتودنسی ( متحرک و ثابت ) ، درمان کودکان ناهمکار وناتوان ذهنی وحرکتی ( بروش دندانپزشکی در خواب ) انجام می پذیرد .