چرا دندان خود را ارتودنسی کنیم؟ | ارتودنسی دندان مرکز شهر

در این مقاله سعی داریم شما را با خدمات ارتودنسی کلینیک تخصصی دندان پزشکی هاجر واقع در بلوار کشاورز آشنا کنیم.

همانطور که می دانید ارتودنسی یکی از شاخه های دندان پزشکی است که باعث اصلاح شدن فک، از بین بردن کجی یا فاصله میان دندان ها می شود، همچنین باعث رفع و درمان ناهنجاری ها خواهد شد.

ارتودنسی یک درمان طولانی مدت است که تنها برای زیبا سازی دندان ها نیست، بلکه جنبه درمانی دارد و عدم درمان به موقع می تواند مشکلات جدی را برای بیمار ایجاد کند. این درمان شامل انواع مختلفی است و باتوجه به صلاحدید پزشک متخصص اصلاح طرح لبخند برنامه ریزی می شود. با کلینیک دندان پزشکی هاجرهمراه باشید تا در ادامه با انواع ارتودنسی دندان آشنا شوید

هر یک از انواع درمان های ارتودنسی درطول مدت درمان و بسته به ابزار استفاده شده تفاوت هایی دارند. از انواع ارتودنسی دندان می توان به ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک اشاره کرد.

ارتودنسی ثابت همانطور که از اسمش پیداست دستگاه ثابتی است که روی دندان های بیمار نصب می شود. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزا به صورت نگین هایی روی دندان چشبانده و ثابت می گردد به این نگین ها براکت می گویند که امکان جابه جا کردن آن توسط بیمار وجود ندارد و به طور دائمی تا انتهای طول درمان بر روی دندان باقی خواهد ماند و فقط سیم و کش های ارتودنسی هر جلسه توسط متخصص ارتودنسی تعویض خواهد شد. با استفاده از ارتودنسی ثابت بیشتر مشکلات آرواره ای رفع می شود.

در ارتودنسی متحرک از پلاکت های متحرکی استفاده می شود. دستگاه ارتودنسی متحرک از یک صفحه پلاستیکی به نام آکریلیک به همراه سیم ساخته شده که خود بیمار امکان جابه جایی آن را دارد که این امکان را به شما میدهد هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن آن را از دهان خود خارج کنید. این روش برای اصلاحات جزئی فک و دندان ها می باشد. برای این که از این روش درمانی حداکثر نتیجه را بگیرید حتما باید به نکاتی که  پزشک می گوید توجه کنید.

با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی دندان پزشکی هاجر واقع در بلوارکشاورز سلامت دندان خود را تضمین کنید چرا که با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه میدهند، همچنین می توانید از مشاوره های رایگان در رابطه با انواع ناهنجاری های فک و دندان نیز بهرمند شوید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

شماره تماس : 66928546 /-66925382
شماره همراه : 09904491254