چگونه از شر دندان های زرد خلاص شویم؟

با افزایش سن، امکان زرد شدن دندان ها هم وجود دارد. بیشتر افراد برای از بین بردن این رنگ ازاردهنده از درمان های خانگی استفاده می کنند. اما سوال اینجاست که کدام یک از درمان های خانگی تاثیر بیشتری دارند؟ در این مقاله برخی از درمان های موثر را با هم مرور خواهیم کرد.

درمان های خانگی برای دندان های زرد:

جوش شیرین و هیدروژن پراکسید:

روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد اما این گزینه یکی از بهترین روش های موجود است. استفاده از خمیردندان حاوی جوش شیرین و هیدروژن پراکسید می تواند به کاهش زردی دندان ها کمک کند. شما خودتان هم می توانید در منزل با ترکیب کردن یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و دو قاشق غذاخوری هیدروژن پراکسید به چنین خمیردندانی دست پیدا کنید.

ویتامین C:

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد کمبود ویتامین C می تواند تجمع باکتری ها بر روی دندان ها و لثه ها را بدتر نماید. چنین تجمعی به تغییر رنگ دندان ها منجر می شود. استفاده از ویتامین C می تواند چنین شرایطی را بهبود ببخشد.

آنزیم موجود در میوه ها:

برخی از آنزیم های خاصی که در میوه ها وجود دارد اگر به خمیردندان اضافه شود می تواند با تغییر رنگ دندان ها مبارزه نماید. برخی از مطالعات موجود نشان می دهد آنزیم هایی که در میوه پاپایا و آناناس وجود دارد می تواند زردی دندان ها را از بین ببرد.

سرکه سیب:

سرکه سیب زمانی که در مقادیر اندک به کار می رود می تواند زردی دندان ها را کمتر کند و به سفید شدن آن ها کمک نماید. مطالعه انجام شده در سال 2014 نشان می دهد سرکه سیب خاصیت سفیدکنندگی بر روی دندان ها دارد. با اینحال برای تایید این موضوع تحقیقات بیشتری نیاز است و باید سرکه سیب برای سفید کردن دندان ها با احتیاط مصرف شود.