سفید کردن دندان با لیزر

لیزر سفید کننده دندان یک روش سفید کردن دندان محسوب می شود که از لیزر برای فعال کردن ماده ی سفید کننده، روی دندان ها، استفاده می کند. در واقع لیزر زمان لازم برای سفید شدن دندان ها را کاهش می دهد. در این روش فرد کمتر از یک ساعت نتیجه ی کار را مشاهده خواهد کرد. از این رو جزء سریع ترین روش های سفید کردن دندان است.

سفید شدن دندان ها با لیزر چقدر طول می کشد؟

اساسا سفید کردن دندان ها با لیز می تواند نیم ساعت یا بیشتر طول بکشد ولی با این حال در هر فرد، متفاوت است. میزان زمانی که روند آن طول می کشد، به ساختار دندان ها، عادت های غذایی شخصی و سلامتی کلی دهان، بستگی دارد. به منظور افزایش و به حداکثر رساندن اثرات سفید کردن دندان ها با لیزر، استفاده از مجموعه ی سفید کننده های خانگی نیز می تواند بسیار کمک کننده باشند.

چه عاملی باعث تغییر رنگ در دندان ها می شود؟

عوامل ارثی و بیرونی زیادی وجود دارد که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود. از این دست موارد می توان به عواملی مانند تروما، فلوروز و ... اشاره کرد. خوردن مواد خوراکی حاوی کافئین، استعمال دخانیت، بیماری های داخلی و ... نیز از این عوامل هستند.

آیا روش استفاده از لیزر امن است؟

اگر تائیدیه FDA آمریکا را داشته باشد، از ایمن ترین روش ها محسوب می شود. باید دستگاه به گونه ای باشد که اطمینان حاصل شود که هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی کند.

آیا این روش با درد همراه است؟

به طور کلی استفاده از لیزر سفیده کننده ی دندان بسیار ساده است که نیازی به بیهوشی ندارد از این رو مشخص است که درد چندانی نخواهد داشت. با این حال در برخی از بیماران شاید حساسیت های جزئی وجود داشته باشد. این حساسیت بیش از 24 ساعت طول نمی کشد که معمولا با مصرف مسکن بر طرف می شود.

چقدر دندان ها سفید می شود؟

تا به امروز لیزر سفید کننده ی دندان در مقایسه با سایر روش ها، مثل استفاده از لامپ های هالوژن، لامپ ها حرارتی، آرگون و لیزرهای CO2 به نتایج بهتری دست یافته است.

چقدر دندان ها سفید باقی می ماند؟

تاثیر طولانی درمان در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. واضح است که برخی از عادت ها مانند سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه، چای و شراب یا غفلت از تمیز کردن منظم دندان ها می تواند دوباره روند تیره شدن دندان ها را تسریع کند. با فرض مراقبت منظم، (از جمله معاینات دندان پزشکی)، دندان های شما بین 1 تا 3 سال سفید باقی می مانند.